Gündem Adana

ADANA, YENİDEN ‘HAYAT BİRLİKTE’ DEDİ

ADANA, YENİDEN ‘HAYAT BİRLİKTE’ DEDİ
15 views
19 Ekim 2018 - 9:38

olimpiyat (1)Adana, yine yeniden Oyun Birlikte, Hayat Birlikte dedi

Bu yıl Akbank Şehrin İyi Hali Projesi kapsamında Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Çukurova Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen, Çukurova Üniversitesi & Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölge Oyunları, 210 özel ve partner sporcunun, 160 gönüllünün katılımıyla gerçekleşti.

Birlikte oynayıp eğlenmenin keyfini yaşayan sporcular gün sonunda birlikte madalya kazanma mutluluğunu paylaştı.

olimpiyat (4)Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyler için düzenlediği etkinliklerine Adana’da devam etti.

Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen oyunlarda özel ve partner sporcular atletizm, karma basketbol, yüzme, masa tenisi branşlarında oyunlar oynadı. 210 özel ve partner sporcunun ayrıca 160 gönüllünün katıldığı etkinliklerde antrenörler, öğretmenler ve gönüllülerle birlikte toplam katılımcı sayısı 550 kişiye ulaştı.

Bu yıl Akbank Şehrin İyi Hali Projesi iş birliği ile gerçekleşen çalışmalarda gönüllü olan üniversite öğrencileri, 24 Kasım’da Volkswagen Arena’da düzenlenecek Şehrin İyi Hali-Kalben Konseri’nde Akbank’ın misafiri olacak.

Birlikte spor yapan, eğlenen özel ve partner sporcular, hatıra fotoğrafı çektirerek günü noktaladı.

olimpiyat (3)Ünsür: “Adana’da geleneksel hale gelen bölge oyunları her yıl artan katılımla mutluluğumuza mutluluk katıyor”

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ülke Direktörü Ünsür oyunların açılışında yaptığı konuşmada, “Özel Olimpiyatlar Türkiye, toplumumuzdaki özel eğitime ihtiyaç duyan bireyleri kapalı kapılar ardından çıkarmak amacıyla faaliyete geçti. Tek hedefimiz vardı, bu özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek… Yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamak… Ne mutlu bize ki, destekçilerimizle kocaman ve sevgi dolu bir aile olmayı başardık. ‘Hayat birlikte, oyun birlikte’ sloganını kendimize çatı yaparak, her geçen gün bu aileyi biraz daha büyütüyoruz. Adana’da geleneksel hale gelen oyunlarımız her yıl artan katılımla devam ediyor. Bu bizler için gurur tablosu. Başta Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar olmak üzere tüm destek verenlere teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan da Özel Olimpiyatlar Türkiye’yi üniversitede ağırlamaktan memnuniyet ve mutluluk duyduklarını belirterek, “Özel çocuklarımızı, ailelerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini üniversitemizde ağırlamaktan, böyle anlamlı bir etkinliğin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Artık gelenekselleşen etkinliklerimizde sporcuların coşkusu bizler için çok kıymetli.’’ diye konuştu.

olimpiyat (2)Gönüllü öğrenciler Kalben konserine gidecek

Bu yıl, Akbank’ın sivil toplum örgütleri iş birliği ile düzenlediği projelere katılan üniversiteli öğrencileri de sürprizler bekliyor. ‘Şehrin İyi Hali’ projesi kapsamında sosyal sorumluluk projelerine gönüllü olarak katılan öğrenciler, 24 Kasım’da Volkswagen Arena’da düzenlenecek olan Şehrin iyi Hali-Kalben Konseri’nde misafir edilecek. Adana Çukurova Üniversitesi’nden, Çukurova Üniversitesi & Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölge Oyunları’na katılan 160 gönüllü öğrenci de İstanbul’da konsere katılacak.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Hakkında

1982 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Özel Olimpiyatlar Türkiye, tüm dünyada 170’ten fazla ülkeye yayılmış 5 milyondan fazla özel sporcuya ulaşan uluslararası sivil toplum kuruluşu olan Özel Olimpiyatlar’ın (Special Olympics) Türkiye’deki tek kuruluşudur. Kuruluşundan beri Onursal Başkanlığını yürüten Dilek Sabancı’nın maddi ve manevi bireysel destekleri ve liderliğiyle 2002 yılında bugünkü dernek statüsünü kazanan Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, diğer bireylerle bir araya getirip, çeşitli spor dallarında düzenli eğitim ve yarışma olanakları sağlamaktadır. Bu şekilde özel sporcuların fizik kondisyonlarını, motor becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerine, cesaretlerini sergilemelerine, başarılarının mutluluğunu yaşamalarına, toplum ile ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olmayı ve diğer bireylerle eşit haklarla sosyal hayata katılımlarını sağlamayı hedeflemektedir.

© 2019 Gündem Adana Tüm Hakları Saklıdır.

çanakkale masaj salonu çorum masaj salonu osmaniye masaj salonu ısparta masaj salonu yozgat masaj salonu edirne masaj salonu amasya masaj salonu kırklareli masaj salonu elazığ masaj salonu kütahya masaj salonu muğla masaj salonu