Gündem Adana

ADANA NEREDE TANITILDI

ADANA NEREDE TANITILDI
30 Eylül 2013 - 15:42

adana_dubai_de_tanitildiKültür ve Turizm Bakanlığı’nın, körfez ülkeleri ile Türkiye arasındaki turizm ilişkilerini geliştirmek amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında, Adana Valiliği, Çukurova Kalkınma Ajansı, Çukurova Otelciler Birliği ve sektör temsilcileri, 22 Eylül 2013 tarihinde Dubai’de gerçekleştirilen “Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri 1. Seyahat ve Turizm Çalıştayı”nda, Adana’yı tüm yönleriyle tanıttı.

 

Adana Valiliği’ni temsilen Vali Yardımcısı Durmuş Gençer’in katıldığı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren seyahat acenteleriyle bire bir görüşmelerin yapıldığı çalıştayda, görsel sunumlar ve stantlarla Adana ve Çukurova Bölgesi’nin sahip olduğu doğal, tarihi ve turistik zenginlikler ayrıntılarıyla anlatıldı.

Heyet adına açıklama yapan Çukurova Otelciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu, bu fırsatın sağlamasından dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’e teşekkür ettiği belirterek, “Görsel sunum ve stand kurarak yaptığımız tanıtımın yanı sıra gelen konuklara ve yatırımcıları ilimizi ve Çukurova’yı tanıtıcı çeşitli broşür, kitap ve Cd’ler dağıttık. Yerel yiyeceklerimizin ikram edildiği çalıştayda, Adana’nın deniz, sağlık, inanç, kültür ve eko-turizm alanlarında sahip olduğu zenginlikleri anlattık. Tanıtım çalışmamamıza gösterilen yoğun ilgi, Adana’nın turizmde gelişmesi yolunda olumlu ipuçları verdi. Dubai’de gerçekleştirilen ve hayli olumlu sonuçlar vereceğine inandığımız bu çalıştayda, Adana’nın yer almasını sağlayan Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik ve desteklerinden dolayı Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş’a teşekkür ediyoruz” dedi.

marmaris tekne turu