Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.970,000.171

ADANA BAROSU’NDA MESLEK İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ

Yayınlanma Tarihi :
ADANA BAROSU’NDA MESLEK İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ

baro_borclar_kanunu_konferansAdana Barosu tarafından düzenlenen “Borçlar Kanunu Genel İşlem Koşulları” konulu konferansla avukatlar bilgilendirildi.

 

Baro Tesislerinde gerçekleşen konferansın açılış konuşmasını yapan Baro Başkan Yardımcısı Av. Murat Loğoğlu şunları söyledi:

”Sokrates’in ölüm cezası için cellatlar hazırlık yaparken, o flütle bir müzik parçasını çalmayı öğreniyormuş. Bu durumu şaşkınlıkla izleyen infaz memurları ‘ölüm bu kadar yakınken flüt çalmak ne işine yarayacak?’ diye sormaları üzerine Sokrates: ‘ölmeden önce bu parçayı çalmayı öğrenmeme yarayacak’ demiş. Bu kıssadan hisse, öğrenmenin değerini çok güzel anlatmaktadır. Baromuzun amacı bildiklerimizi öğretmek, bilmediklerimizi öğrenmek, kendimize, mesleğimize ve topluluğumuza emek vermektir. Avukat olarak en önemli sermayemiz bilgi ve zamandır. Kendimizi  geliştirmeye, mesleğimize yönelik bilgilerimizi artırmaya, mesleki gelişmelere yatırım yapmaya aracılık eden bu ve benzeri etkiliklerin değeri kuşkusuz ilerde daha iyi anlaşılacaktır. Sözleşme hukuku, Tazminat hukuku ve Ticaret hukuku, özel hukuk disiplinlerinin gövdesini oluşturan Borçlar Kanunu,  iktisadi ve ticari hayat ile bu hayatın koruduğu menfaatler üzerinden olsun, bireysel yararlar yönünden olsun en önemli alandır. Bugün bizlere bu konularda değerli bilgilerini paylaşacak olan Şebnem Akipek Öcal’a sonsuz teşekkür ediyorum”

Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şebnem Akipek Öcal konuşmacı olduğu konferansta,  kanunun getirdiği değişiklikler ve yeniliklerle ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Konferans sonunda, Baro tarafından Şebnem Akipek Öcal’a teşekkür plaketi takdim edildi.

 

YORUM YAP