DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ADANA BAROSU, SOMA’DA

Yayınlanma Tarihi :
ADANA BAROSU, SOMA’DA

adanabarosuAdana Barosu Başkanlık Divan Kurulu Üyeleri; Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırk, Baro Başkan Yardımcısı Avukat Murat Loğoğlu, Baro Genel Sekreteri Avukat Veli Küçük ve Baro Saymanı Avukat Ümit Büyükdağ Özdemir, 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma İlçesi’ne bağlı Eynez mevkiinde yaşanan maden faciasının ardından  bölgede  yaraların sarılmasına hem destek oldu hem de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Önce Manisa Barosunu ziyaret eden baro başkanlık  divanı, Manisalı meslektaşlarına başsağlığı ve taziye dileklerini sundular.

Daha sonra TBB Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Adana Baro Başkanlığı divan heyeti, Manisa,Mersin ve Antalya Baro Başkanları ile birlikte Soma’ya geçti. Soma’da gözaltına alınan meslektaşları için İlçe Emniyet Müdürlüğü,Devlet Hastanesi’ne gidildi.Meslektaşlarının serbest bırakılmaları için gerekli girişimlerde yer alındı.

Daha sonra facianın gerçekleştiği madende aynı heyetle birlikte incelemelerde bulunuldu. Madende çalışan işçilere ve yakınlarına başsağlığı dilenildi.Sendika temsilcileriyle,kurtarma ekipleriyle,Kızılay görevlileri ve koordinasyon kurulundan bilgiler alındı.Soma ve çevresinde sanki sıkıyönetim ilan edilmişçesine çok sayıda güvenlik görevlisinin bulunduğu, yollarda aramalar yapıldığı,şehirde her yönüyle hissedilen huzursuzluk yaşandığı,yakınlarını yitiren insanların ümitsiz oldukları,güven problemi yaşadıkları gözlendi.

YORUM YAP