Gündem Adana

ADANA, ALEV ALEV…

ADANA, ALEV ALEV…
11 Mart 2014 - 21:47

adana2Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Adana Şubeler Platformu tarafından organize edilen eylem nedeniyle kentin çeşitli noktalarından toplanan gruplar, sloganlar atarak Atatürk Caddesi‘ne geldi. Çevik kuvvet polisinin panzer ve TOMA’larla önlem aldığı, daha önce gezi protestolarının da merkezi olan Atatürk Parkı’nda bir araya gelen yaklaşık 500 kişi, Berkin Elvan için sloganlar atıp, hükümeti protesto etti. Polisin izin vermemesine rağmen, protestocular yürüyüşe geçti.Ak Parti İl Başkanlığı’na kadar yürümek isteyen grubun önü Sular Kavşağı’nda kesildi. Polis, yürümekte direnen gruba su ve biber gazı sıkarak müdahale etti. Eylemciler de polis taş atarak müdahaleye direndi. Eylem nedeniyle kentin en işlek caddesi olan Atatürk Caddesi araç trafiğine kapatıldı. Biber gazından etkilenen onlarca kişi ise cadde üzerindeki mağazalara sığındılar. Göstericiler, biber gazından etkilenen arkadaşlarına ilk müdahaleyi kendi imkanlarıyla yaptı.
emrullahGAZETECİ YARALANDI
Öte yandan MHP‘nin Belediye Başkan adaylarının tanıtım araçları ve seçim merkezlerinde de Berkin Elvan‘ın ölümü üzerine müzik yayını yapılmadı. MHP‘nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, attığı twitterde ve yayınladığı mesajda, ‘Berkin’in ölümü ve ailesinin acısından dolayı üzgünüz. Bugün seçim otobüslerimiz şarkılarımızı, türkülerimizi çalmayacak çünkü; yastayız!’ dedi.
Adana’daki olaylarda 2 kişi gözaltına alınırken, Dicle Haber Ajansı ( DİHA ) Adana Muhabiri Hamdullah Yağız Kesene Akrep tabir edilen zırhlı polis aracının çarparak ayağından yaraladığı bildirildi. Kesen, ambulansla Adana Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Göstericiler, sık sık “Hırsız var” sloanı attı.

 

berkinadana

 

adana5