DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ACİL ULAŞIM MASTER PLANI LAZIM

Yayınlanma Tarihi :
ACİL ULAŞIM MASTER PLANI LAZIM

Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Adana’nın ulaşım master planına ihtiyacı var’

 

Başkan Arıkan, dolmuşçu esnafıyla buluştu

 

ARIKANNNNÇukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, ‘Adana’nın çok acil olarak ulaşım master planına ihtiyacı var. Ulaşımla ilgili gerekli alt ve üstyapı yatırımlarını gerçekleştirerek, çoklu model entegre toplu taşıma sistemi ile dünya kenti Adana’da hem trafik hem de toplu taşıma sorununu çözeceğiz’ dedi.

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkan Nihat Sözütek ile birlikte Özbirlik Dolmuşları Kooperatifindeki şoförleri ziyaret etti. Dolmuş şoförlerinin sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Başkan Arıkan, Adana’nın çok acil olarak bir ulaşım master planına ihtiyacı olduğunu söyledi. Ulaşım master planı ile birlikte akıllı trafik yönetim sisteminin hayata geçirileceğini ifade eden Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Dolmuşçu esnafımız özellikle şehrin artık trafik yükünü kaldıramayan yollardan çok şikayetçi. Adana’da trafik sorununu çözmek için ilk olarak gerekli alt ve üstyapı yatırımlarını gerçekleştireceğiz. Daha sonra çoklu model entegre toplu taşıma sistemleri ile trafik yönetim sistemlerini kuracağız. Şehir planlarına işlenen Güney Kuşak Bulvarı tamamlanarak, Kuzey-Güney, Doğu-Batı ekseninde bir ring oluşturacağız. Süleyman Demirel – Havalanı ve Güney Kuşagı bağlayan bulvar çalışması da hızla tamamlanacak. Bunlarla birlikte bir yıl gibi kısa bir sürede Kışla Mahallesi-Beyazevler Mahallesi bağlantısıyla Yüreğir’i Çukurova ile birleştireceğiz’ dedi.

Özbirlik Dolmuşları Kooperatifi’nin ardından Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’ne giden Başkan Yıldıray Arıkan buradaki çalışalar hakkında bilgiler aldı. Dernekteki kursiyerlerle de biraraya gelen Başkan Arıkan, özellikle kadınların istihdamı konusunda hazırlanan projelerden sözetti.

 

YORUM YAP