Gündem Adana

AÇEYDER’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

AÇEYDER’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ
14 Mayıs 2014 - 14:23

aceyderAkdeniz Çukurova Eğlence Yerleri Derneği (AÇEYDER), Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası nedeniyle müzik yayınlarını durdurdu. 205 maden işçisinin hayatını kaybettiğini ancak ölü sayısının artmasından endişe edildiğini belirten AÇEYDER Başkanı Feridun Özkan, “Ülkemizde 3 günlük ulusal yas ilan edildi. Bizler de Adana’daki eğlence merkezleri olarak müzik yayınlarımızı durduruyoruz. Müzik yayını yapmayan bazı işletme sahiplerimiz de işyerlerini kapalı tutacak” dedi.

Dünyadaki en zor iş kolunun başında gelen maden işçiliğinin ülkemizde adeta kanayan bir yara olduğunu dile getiren Başkan Feridun Özkan, “Tüm işçilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülkemizin bel kemiği madenci kardeşlerimizin başlarına bu tür kötü olaylar gelmemesi için yetkililerden gerekli önlemleri almalarını bekliyoruz. Halkımız gibi bizler de yastayız” diye konuştu.

AÇEYDER, 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümünden sonra da konuya duyarlı yaklaşmış ve bir günlüğüne müzik yayınlarını durdurmuştu.