DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ABDULLAH ÇALIŞKAN VE SEYHAN

Yayınlanma Tarihi :
ABDULLAH ÇALIŞKAN VE SEYHAN

ABDULLAH CALISKANMHP Seyhan adayı olduktan sonra sıkı bir çalışma temposuna giren Abdullah Çalışkan, iddialı çıkışını sürdürüyor. Seyhan’da ‘adil, eşit hizmet yapacağım’ sloganıyla vatandaştan oy isteyen Çalışkan, ilçeyi iyi etüd ettiğini rakamlarla da gösteriyor.

771 bin Seyhanlı’ya eşit hizmet yapıp gerektiğinde Seyhan’ın her bölgesinde istihdam sağlayacağını belirten Çalışkan, sosyal barış konusunda da iddialı. Arap ya da Kürt kökenli başkan yardımcısı sözü veren Çalışkan, Seyhan’ın her bölgesinin Reşatbey, Cemalpaşa ya da Barajyolu gibi olacağını savunuyor. Seyhan’da insana yarışır şekilde ‘yaşayan sokaklar’ ve ‘yaşayan mahalleler’ sözü veren Çalışkan’ın zihniyet değişimine vurgu yapması da dikkat çekiyor. Siyasi görüş, din, mezhep ve cinsiyet ayrımı yapmadan hizmet üreteceğini belirten Çalışkan’ın Şeyh Cemil Nardalı türbesini ziyareti de hafızalardaki yerini koruyor.
Seyhan’daki kentsel dönüşüme de işaret eden Çalışkan’ın vatandaşı borçlandırmadan yeni ev sahibi yapmanın derdiyle çalışması, Yalçın Akyol ve Kenan Sensalıver’i de ekibine dahil etmesi sıkı bir aday olduğunu gösteriyor.
TOKİ’nin yaptığı kentsel dönüşümde yerli kaynaklardan yararlanılmaması ve inşaat sektörünün ivme kazanamaması üzerine yerli müteahhitleri harekete geçireceğini belirten Çalışkan, evleri yüzde 40 daha ucuza ve daha kaliteli yapma iddiası da dikkat çekiyor. Vatandaşa dairesi üzerinden yeni ev sözü veren Abdullah Çalışkan kentsel dönüşümle birlikte Seyhan’da sosyo-kültürel yapının da olumlu yönde değişeceğine inanıyor.
Çalışmaları ve söylemleriyle Çalışkan, ciddi bir aday olarak karşımızda duruyor.

YORUM YAP