Gündem Adana

8 DİLDE DOSTLUK

8 DİLDE DOSTLUK
28 Nisan 2014 - 14:07

sekiz dildeAdana’da suç oranının yüksek olduğu mahallelerdeki çocukların topluma kazandırılması için kurulan ve 2014 yılı için bin öğrenciye burs verdirmek için çalışmalarını sürdüren Biz Ebruyuz Derneği öğrencilerinin sanat gösterisi göz kamaştırırken çocuklar 8 dilde ki şarkıları ile dostluk mesajları gönderdiler.

Çukurova Belediyesi Tiyatro salonundaki konser ve halk dansları olmak üzere iki bölümde gerçekleşen etkinlikte 95 öğrenci yer aldı. Geceye Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve Müdür Yardımcılar eşleriyle birlikte katılırken çocukların aileleri de onları bu anlamlı günlerinde yalnız bırakmadı.

Biz Ebruyuz Derneği Korosu Türkçe, Kürtçe, Lazca, Boşnakça, Ermenice, Gürcüce, Arapça ve İngilizce şarkıları ile dostluk mesajları verdiler. Çocukların iki saate yakın süren programı ayakta alkışlandı.

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR

Yurt dışında olduğu için geceye katılamayan Biz Ebruyuz Derneği Başkanı Gökhan Gündoğdu, “Bizlere desteklerini esirgemeyen Adana Valimize, Emniyet Müdürümüze ve teşkilatına, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, işadamlarımıza, kurumlarımıza, yönetim kurulumuza ve üyelerimize çocuklarımız adına çok teşekkür ederiz” mesajı gönderdi.

DERNEĞİN AMACI

Açılış konuşmasını yapan Biz Ebruyuz Derneği Başkan Yardımcısı Şule Özülkü, derneğin amacını “Yurt içinde dil, din, ırk, cinsiyet gibi hiçbir ayrım gözetmeden çocuklar ve gençler arasında birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak, yardıma muhtaç çocukların ihtiyaçlarını karşılamak” olarak özetledikten sonra katkılarından dolayı Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’e teşekkür plaketi verdi.

ONUR DUYUYORUZ

Adana İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de böyle güzel bir projeye destek vermekten onur duyduklarına işaret ederek, “Biz güçlü ve bir arada olmaktan mutlu bir mozaiğiz ve bunu çocuklarımız bizlere daha iyi gösterdiler. Emeği geçen herkesi yürekten alkışlıyorum” diye konuştu.

Gece protokolün çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.