DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“5 OCAK AVM OLMAYACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“5 OCAK AVM OLMAYACAK”

agvAdana Güçbirliği Vakfı’nın yeni seçilen başkanı Bilal Nadir Gök ve yönetim kurulu üyeleri Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Başkan Hüseyin Sözlü’ye başarı dileyen Bilal Nadir Gök, “Biz de Adana Güçbirliği Vakfı olarak genel kurulumuzu yeni tamamladık ve görev bölümü yaptık. Önümüzdeki dönemin hizmet dönemi olmasını arzu ediyoruz ve bunun için çaba göstereceğiz. Adana’da yeniden birlik olmanın gerekliliğini biliyoruz ve çabamız bu yönde olacak. Bu konuda sizi de aramızda görmek istiyoruz.

HÜSEYİN SÖZLÜ’NÜN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUZ

Adana Güçbirliği Vakfı Başkan Yardımcısı Elif Doğan Türkmen de, Hüseyin Sözlü’yü aday adaylığı sürecinden bu yana dikkatle takip ettiğini ve müthiş bir inanmışıkla çalışarak başkanlığı kazandığını ifade etti. Türkmen, önümüzdeki süreçte Hüseyin Sözlü’den çok umutlu olduğunu ve başarılı olacağına, Adanalıların mutlu yaşayacağı bir şehir oluşturmada çok önemli işler yapacağına inandığını vurguladı.

5 OCAK STADINI YIKMAK, ŞEHRİN SPORTİF HAFIZASINI SİLMEKTİR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Adana’da bazı şeylerin iyi niyetli küçük dokunuşlarla düzeleceğini belirterek, “Şehirlerin bütününe baktığınızda belediyelerin yaptığı iş, genel olarak yapılanlara oranla denizde kumdur. Belediyenin yaptıkları aslında, modern şehirciliğin ruhuna uygun olarak yaptırdıklarıdır. Ceyhan’da biz imar değişikliklerini yaparken birilerinin çıkar sağlayacağı şekilde değil, modern şehirciliğin ruhuna uygun olarak çalıştık. Adana’da öncelikle kutuplaşmayı bitireceğiz. Altın Koza Festivali’ni, gerçekten Adana’nın festivali haline getirmemiz gerek. Çok sayıda konuda, uygun değişikliklerle kent çok daha çağdaş bir yerleşim birimi haline gelebilir. Şehrin en hareketli, ticaretin yoğun olduğu yerlerdeki seyyar satıcı yığılmalarını önleyeceğiz. Adana 5 Ocak Stadı AVM olmayacak. Orası Adana’nın sportif hafızasıdır. 5 Ocak Stadını yıkmak ve sporla ilgisi olmayan bir alana dönüştürmek, Adana’nın sportif hafızasını silmektir, köksüzleşmektir” dedi.

ORTAKLIK KÜLTÜRÜ GELİŞİRSE, YENİ SANAYİ DEVLERİ DOĞAR

Adana’da çok sayıda firma ve kuruluş olduğunu fakat yeni ortaklıklar kurulmasına ihtiyaç bulunduğunu kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü şöyle konuştu: “Mevcut firmaların kuracağı ortaklıklar Adana’dan sanayi devlerinin çıkmasını sağlayabilir. Ulaşım sorununun en aza indirgenmesi için Ulaşım Çalıştayı düzenleyeceğiz. Özel halk otobüsçülerinin, dolmuşçuların, belediyenin ve halkın katılacağı bu çalıştayda sorunlar en ince ayrıntısına kadar irdelenip, çözüme kavuşturulacak. Kent merkezinin rahatlaması için girişimlerimiz olacak.”

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış