DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

40 HEKİM 40 FOTOĞRAF

Yayınlanma Tarihi :
40 HEKİM 40 FOTOĞRAF

hekimlerAdana’da 14 Mart Tıp Haftası Etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak düzenlenen “40 Hekim 40 Fotoğraf” sergisi hekim, sağlık çalışanları ve sanatseverlerin katılımıyla izlenime açıldı.

DR. EREN: TIP BAYRAMI BAYRAM OLMAKTAN ÇIKTI

Ortopedia Hastanesi’ndeki sergiye yoğun katılım olurken, serginin açılış konuşmasını yapan Dr. Mustafa Can Eren, “Bugün gördüğünüz gibi doktorlarımız sadece hekimlik mesleğinde değil, sosyal hayatta ve fotoğraf sanatında başarılı olabileceklerini ispatlamıştır. Geçen sene yine 14 Mart’ta Bilecik’te Dr. Ali Kaya tekme ile dövüldü. Bu yıl yine 14 Mart’ta dâhiliye doktoru Dilek Tüzün saçlarından sürüklenerek dövüldü. 14 Mart Tıp Bayramı ‘bayram’ olmaktan çıktı. Sağlık sistemi hekime şiddet konusunda yeni saldırı stratejileri geliştirmeye başladılar. Hekimlik adına olumsuz tabloların artmasına rağmen bizler inadına iyi hekimlik, inadına ulaşılabilir hekimlik, inadına nitelikli hekimlik, inadına sağlık, inadına yaşam hakkı demeye devam edeceğiz” dedi.

DR. ÖKTEN: HEKİME ŞİDDETİ, ŞİDDETLE KINIYORUZ

Yoğun bir 14 Mart Haftası etkinlikleri düzenlediklerinden söz eden Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, “Gönül 14 Martları daha çok duygulu kutlamak ister ama maalesef ülkemizde 12 yıldır uygulanan sağlıkta yıkım politikaları biz hekimleri de yıktı. Daha dün bir meslektaşımız darp edildi. Beyin cerrahi servisinde yatırmak zorunda kaldık. Bu yaşantımızın bir parçası haline sokuldu maalesef. Hekime yönelik şikayet ve şiddeti biz bunu her gün konuşuyor, her gün yaşıyor hale getirildik. Ve bunu şiddetle kınıyoruz. En azından sanatsal bir ortamı sizleri paylaşmak istedik. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa’da acil hekimi olarak görev yapan Dr. Ergün Karadağ, ise Suriyeli mülteciler dolayısıyla çok yoğun çalıştıklarını belirterek, “Ben nöbetlerde ben yaşamıyorum, canlı kalmaya çalışıyorum. Son dönemde insanların kültürel değişimine verilen hakların senkronize olmamasının en fazla çalışan hekime ve iş gücüne yapılan bilinçaltı bir travma ama biz bu işin olurunu ve onurunu çok iyi biliyoruz. Bütün bunların bir gün düzeleceğini biliyoruz” şeklinde konuştu.  Konuşmaların ardından Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, Genel Sekreter Dr. Ahmet Suntur, ATO Aile Hekimliği Komisyon Başkanı Dr. Yaşar Ulutaş, ve oda eski başkanı Dr. Resmiye Kaya ile Dr. M. Can Eren, Dr. Ergün Karadağ, Ortopedia Hastanesi yöneticisi Dr. Can Göçük sergiye katılan hekimlere teşekkür belgesi verdi. Sergiyi gezen katılımcılar daha sonra verilen kokteyle katıldı.

 

YORUM YAP