Gündem Adana

4.5 YILDA 250 BİN ÇOCUK TİYATRO İLE BULUŞTU

4.5 YILDA 250 BİN ÇOCUK TİYATRO İLE BULUŞTU
44 views
18 Ekim 2018 - 15:40

tiyatro (1)-4,5 yılda 250 bin çocuk tiyatro ile buluştu

-SBŞT Düşler Bahçesi ile Perdelerini Açtı

4,5 yılda 250 bin çocuğu tiyatro ile buluşturan Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu “Düşler Bahçesi” isimli tiyatro oyunu ile perdelerini açtı. Tiyatro oyunun ilk gününde oyunu Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da çocuklar ile birlikte izledi.

ADANA- Her yıl farklı bir çocuk oyunu ile perdelerini açan ve 4,5 yıl gibi kısa bir sürede Adana genelinde 250 bin çocuğu tiyatro ile buluşturan Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu(SBŞT) “Düşler Bahçesi” isimli Savaş Özdemir’in yazıp Ali Darbaş’ın yönettiği müzikli danslı çocuk oyunu ile perdelerini açtı.

YILDA 60 BİN 4,5 YILDA 250 BİN ÇOCUK TİYATRO İZLEDİ

Çarşamba ve Perşembe günleri saat 11.00’de Pazar günü ise saat 13.00’te olmak üzere haftada 3 gün ücretsiz olarak minik tiyatro severlerle buluşacak olan oyunun ilk gününde ilkokul öğrencilerinden yoğun ilgi gösterdi. Oyunların oynandığı Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bulunan salonlara her yıl 60 bin çocuk izlemek için gelirken 4,5 yılda SBŞT bünyesinde sahneye konan tiyatro oyunlarını 250 bin çocuk izleme olanağı buldu.

tiyatro (2)ÖĞRENCİLER SERVİS ARAÇLARI İLE OKULDAN ALINIYOR

Tamamen ücretsiz olan tiyatro oyununu için ayrıca Seyhan Belediyesi tarafından isteyen okullar için ücretsiz özel servis araçları tahsis edilip çocuklar okullardan alınıp tiyatro oyunu sonrası tekrar okula bırakılmakta.

© 2019 Gündem Adana Tüm Hakları Saklıdır.

çanakkale masaj salonu çorum masaj salonu osmaniye masaj salonu ısparta masaj salonu yozgat masaj salonu edirne masaj salonu amasya masaj salonu kırklareli masaj salonu elazığ masaj salonu kütahya masaj salonu muğla masaj salonu