Gündem Adana

21 STÖ KİMİ ZİYARET ETTİ?

21 STÖ KİMİ ZİYARET ETTİ?
15 Mart 2014 - 11:35

arifCeyhan’daki 21 ivil Toplum Örgütünün liderleri CHP Ceyhan Belediye Başkanlığı adayı Arif Sezer’i Çamlıyol’daki seçim Bürosu’nda ziyaret ettiler. Topluca gerçekleştirilen nezaket ziyaretinde Ceyhan’ın önemli sorunları masaya yatırıldı.  Ziyaretçilerin sözcülüğünü üstlenen Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can’ “Ceyhan hak ettiği yerde değildir” dedi.

“Ekonomik ve sosyal açıdan Ceyhan’ın trendi sürekli düşüş göstermektedir” diyen Şeref Can özellikle Ceyhan Organize sanayi Bölgesi’nin kurulmasının önemine değinerek “ Sanayiciye gerekli imkânları mutlaka tanımalıyız. Ceyhan Organize Bölgesi Ceyhan’ın acil sorunlar listesine alınmalıdır” dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Memili Güleçyüz ise mevcut Borsa binasının yetersiz olduğunu belirterek “ Alım satımın yapılacağı bir komplekse ihtiyaç vardır” dedi.

 Arif Sezer, “ Toplumun bütün katmanlarıyla kalkınma programımız hazır”

Orman eski bakanı CHP Ceyhan belediye başkanlığı adayı Arif Sezer ise, bir Ceyhanlı olarak sorunları bildiğini belirterek “ Sivil toplum Örgütlerinin yönetime dâhil olmasını sağlayacağız. Sivil Toplum Örgütleri halkın motorlarıdırlar. Sizlerin görüşleri sorun saptamaları ve çözüm önerileri bizler için çok önemlidir. Sen ya da ben değil, topyekûn ‘biz’ olarak, Ceyhanlılar olarak hareket etmeliyiz.

Kentdaşlık bilinci içerisinde toplumun bütün katmanlarını devreye sokarak Ceyhan’ı kalkındırma programımız hazır.Ceyhan’ ülke genelindeki 30 yıl önceki önemini yakalamak zorundadır. Sorun sadece bu günlerin sorunlarını çözmek değildir. Sorun 50 yıl sonraki Ceyhan’ı bu günden hazırlamaktır. Çocuklarımız bir yana torunlarımızın yaşayabileceği ekonomik ve sosyal açıdan kalkınmış Ceyhan’ı hep birlikte el ele kuracağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.