Gündem Adana

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERE SESLENDİ

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERE SESLENDİ
28 Nisan 2014 - 14:26

SONERÇeşitli üniversitelerden öğrencilerle bir araya gelen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, gençlere “siyasete girin” diye tavsiyede bulundu,“Ama önce çalışın, işinizde iyi olun ve siyaseti, siyaseti doğru yapmayanlara bırakmayın” diye seslendi.

Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencileri Kulübü Türkiye İç Anadolu grubu, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e bir teşekkür plaketi takdim etti. 150 öğrencinin tümünün elini sıktıktan sonra sahneye çıkıp gençlere seslenen Başkan Soner Çetin, 5 yıl 4 ay önce Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak ilan edildiğini hatırlattı ve “Ancak 8 gün sonra ‘Sen daha çok gençsin’ deyip adaylığımı iptal ettiler. Bana ‘Daha gençsin’ dediklerinde 40 yaşımdaydım ama ben hiç yılmadım” dedi.

“SAKIN HA! KENDİNİZİ GERİ ÇEKMEYİN”

Kulübün tüm dünyada ve Türkiye’de de örgütlü, ayrıca hayli eski olduğunu öğrenince çok şaşırdığını ve mutlu olduğunu ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Ben ve benim gibi insanlar istiyoruz ki, mühendislerden de çok iyi siyasetçiler çıksın, çıkmıştır da. Sakın ola ki ‘siyaset zor’ ya da ‘siyaseti yapan çok kişi var’ diyerek çekinmeyin ve asla kendinizi geri çekmeyin, siyasete girin” diye konuştu. Gençlere “Kızlı erkekli modern öğrenci yurdu yapacaklarını” belirterek bir de müjde veren Başkan Çetin şöyle devam etti:

“SİZİN GİBİ GENÇLERE İHTİYAÇ VAR”

“Meydanı, siyaseti, siyaseti düzgün yapmayan insanlara bırakmayın. Sizin gibi pırıl pırıl gençlere bu memleketin ihtiyacı var. Sakın ola ki siyasete girmekten çekinmeyin. Ancak önce çalışma ve iş hayatında güzel bir CV’niz, iyi bir iş referansınız olsun. Gençlerin önünün açılmasına ihtiyaç var. Sizlere tavsiyem; önce mesleğinizde kendinizi bir görün. Adana’da yeni bir dönem başladı, genç insanlar belediye başkanı oldu. Sizler de siyasetin içinde olun. Size çocuk gözüyle bakmalarına meydan vermeyin.”