Gündem Adana

12.LİONS KULÜBÜ KURULDU

12.LİONS KULÜBÜ KURULDU
13 Mart 2014 - 15:03

kozalionsAdana’nın sosyal yaşamına yeni bir halka daha eklendi. Ülkemizde faaliyet gösteren Lions kuruluşları 50.yılı geride bıraktı. Adana’da 12.Lions Kulübü olarak sosyal yaşama adım adan Adana Koza Lions Kulübü, kuruluşunu Hilton Oteli’nde düzenlediği muhteşem bir baloyla kutladı.
Tören yönetmenliğini, geçmiş dönem Konsey Başkanı Yaşar Ateşoğlu yaparken, Genel Yönetmen Bülent Şen ve eşi de baloya katıldı. Lion, Leo ve Lion Dostu konukların da katılımı ile gerçekleşen gece muhteşem geçti.
Adana’daki diğer Lions kulüplerinden başkan ve üyeleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Ankara, Gaziantep, Mersin ve Antakya’da faaliyet gösteren Lions Kulüp Başkan ve Üyeleri de katıldı
30 kurucu üye, Dr.İbrahim Etem Yeniçun’un kurucu başkan olduğu Adana Koza Lions Kulübü’nün bu muhteşem gecesinde, kurucu üyelere rozet ve geceye katkı koyanlara da teşekkür belgesi verildi.
Muhteşem balo ile kuruluşunu kutlayan Adana Koza Lions Kulübü Başkanı Dr. İbrahim Etem Yeniçun, “Arkadaşlarımla beraber, topluma karşılıksız hizmet etmek ve sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek için Koza Lions Kulübünü kurduk. Lions felsefesine ve amaçlarına uygun projelerle Adana ve Türk Lions’una çok büyük bir hareket getireceğimize inanıyoruz. Her yeni Lions Kulübü, yeni bir enerji ve dinamizm demektir. Bizler de bu heyecanla çalışmalarımıza hızla başlayacağız ve hayallerimizi hizmetlerimizle gerçekleştireceğiz’ ” dedi.
Lion’lar; İnsanlığın barış ve mutluluğu, toplumun sosyal ve kültürel gelişimi için karşılıksız hizmet projeleri üreten gönüllü kişilerden oluşuyor. Kulüpleri ve Vakıfları aracılığı ile tam 50 yıl boyunca Türkiye’de sayısız projelere imza attılar ve toplumun sempatisini kazandılar. Türkiye’de daha fazla hizmet üretebilmek için hem yeni üyeleri aralarına alarak büyümekte, hem de yeni kurulan kulüplerle bölgelerindeki varlıklarını genişleyerek sürdürmekteler. İşte “Adana Koza Lions Kulübü”, bu büyüme hedeflerine uygun olarak Adana’da Lions yaşantısına başladı. Her biri kendi alanlarında üstün başarılara imza atmış 30 Adana’lı gönüllü bir araya gelerek Koza Lions Kulübünü kurdular.