![1 MAYIS COŞKUSU](https://www.gundemadana.com/wp-content/uploads/2015/05/tgs1.jpg)
Adana’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, olaysız biçimde büyük bir coşkuyla kutlandı. Uğur Mumcu Meydanı’na girişte Haziran Hareketi ile polis arasında kısa süren arbede yaşandı.
KESK, DİSK, Türk-İş ve TMMOB’un öncülüğünde merkez Seyhan İlçesi’ndeki İnönü Parkı ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde toplanan binlerce kişi, iki ayrı koldan Ziyapaşa ve Atatürk Caddesi üzerinden Uğur Mumcu Meydanı’na dek yürüdü. Yaklaşık 2 kilometre boyunca alkış ve sloganlarla hükümete tepki gösteren eylemciler, çeşitli döviz ve pankartlar taşıdı. Aralarında Adanaspor, Adana Demirspor ve Beşiktaş taraftaları ile eşcinsellerin de bulunduğu göstericiler, yürüyüş boyunca renkli görüntüler oluşturdu.
ÖCALAN POSTERLERİYLE GEÇTİLER
Polis helikopterinin havadan uçuş yaparak güvenlik önlemi aldığı yürüyüşe katılanlar, polis arama noktasından geçirilerek miting alanına girdi. Miting alanında halay çekip slogan atan eylemcilere seslenen 1 Mayıs Tertip Komitesi Başkanı Ahmet Karagöz, Taksim’de polis müdahalesini kınadı. Miting, İlkay Akkaya’nın konseriyle sona erdi.