istanbul escort

logo

reklam

TÜMER: YÜREĞİRLİ, SEYHANLI, CEYHANLI HASTANE BEKLİYOR!

Zinonutumer-meclismakamCHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adanalıların hastane sorunundan kaynaklı kaygılarının bir an önce giderilmesi gerektiğini vurguladı

“Adana’da hastane sorunu büyüyor”

“Yüreğirli, Ceyhanlı, Seyhanlı, hastane bekliyor!”

“Hastane sorunu ne zaman çözülecek?”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, bir türlü çözülemeyen Adana hastaneleri kaosunu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.
Bir çok kez söz verilmesine ve yatırım programına alınmasına rağmen hayata geçirilmeyen Seyhan, Ceyhan ve Yüreğir’deki hastane sorununu Başbakan Yardımcılarının bulunduğu ortamda iktidar mensuplarına bir kez daha hatırlatan Tümer, “Adanalıların hastane sorunu ve yetersizliğinden kaynaklanan kaygıları ne zaman giderilecektir?” diye sordu.
YÜREĞİR’DE İKİ HASTANE SORUNU
Adana’nın Yüreğir ilçesi Karataş Caddesi üzerindeki Adana Devlet Hastanesi’nin 2012 yılında yıkıldığını, ihtiyacı karşılamadığı gerekçesiyle yıkılan hastanenin yeniden yapılacağı belirtilmesine rağmen 2012’den bu yana proje aşamasında kaldığını dile getiren Tümer, “Adana Devlet Hastanesi’nin yıkılmasıyla Yüreğir ilçesinin güneyinde bir tek hastane dahi kalmamıştır. Söz verildiği üzere yeni ve modern bir hastane inşaatına ne zaman başlanacaktır?” diye sordu.
Tümer, yine yıllarca Çukurova Üniversitesi’nin pamuk araştırma merkezi olarak kullandığı Yüreğir’deki verimli tarım arazisine Numune Araştırma  Hastanesi yapıldığını ancak Şehir Hastanesi nedeniyle buranın da kapandığını kaydetti.
SEYHANLI HASTANESİNİ BEKLİYOR!
Öte yandan nüfusu 500 bine dayanan Seyhan ilçesinin batısında yaşayan vatandaşların Sağlık Bakanlığı’nın bu bölgede hastane yapımı için ödenek ayırdığını açıklamasına rağmen henüz inşaatın başlamamasından yakındığını vurgulayan Tümer, “Seyhan İlçesi D-400 karayolu üzerinde bulunan Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ait atıl durumdaki tesisin Seyhanlı hemşehrilerimize hastane olarak kazandırılması beklenmektedir” dedi.
CEYHANLI TEDİRGİN
Projesinin ilk yer teslimi 11 Haziran 2012’de yapılan 250 yataklı Adana Ceyhan Devlet Hastanesi’nin de 6 yıldan bu yana tamamlanamadığını ifade eden Tümer, Başbakan Yardımcıları ve iktidar mensuplarına, “Adanalıların hastane sorunu ve yetersizliğinden kaynaklanan kaygıları ne zaman giderilecektir?” sorusunu yöneltti.

Share
974 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

isparta mutlu son masaj van mutlu son masaj sivas mutlu son masaj mugla mutlu son masaj kocaeli mutlu son masaj gaziantep mutlu son masaj