istanbul escort

logo

reklam
14 Mayıs 2018

SES’TEN 12 MAYIS ETKİNLİKLERİ

saglik3Sağlık ve Sosyal  Hizmet Emekçileri Sendikası Adana Şubesi, Hemşireler ve Ebeler Haftası kapsamında kısır etkinliği düzenledi. SES Adana Şubesi, iş kolundaki tüm sağlık ve sosyal hizmet iş yerlerini ziyaret etti. Tüm ebe ve hemşirelerin gününü kutlayan şube başkan ve yönetimi her işyerinde kreş kampanyası da başlattı. 13 Mayıs’ta Anneler gününü de kutlayan sendikacılar huzurevini de ziyaret etti. 4 bin 500 karanfil dağıtan SES Adana Şubesi, kısır partisi kapsamında Doç. Dr. Ali İhsan Ökten’in sağlığa hitap eden fotoğraflarını da sergiledi.

saglik2Etkinliklere CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer’le birlikte çok sayıda oda ve dernek başkanı, doktorlar, sağlık çalışanları, siyasiler, sendikacılar ve öğretmenler de katıldı. SES, bu kapsamda 4 Mayıs’ta Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde KESK üyelerinin de yer aldığı tiyatro gösterimi sunacak.

saglik1HEMŞİRELİK, KADINLA ÖZDEŞLEŞTİ
SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, günün anlamını belirten konuşmasında “Sağlık hizmetinin vazgeçilmez parçasını oluşturan ve insanlık tarihi kadar eski olan hemşirelik mesleğinin, kadınla özdeş olması bir kadın mesleği olarak görülmesi tarihte şifacı ve tedavi edici rolüne bağlıdır. Geçmişten bu yana erkek egemen zihniyetin kadın emeğini görünmez kılmaya çalışmasının yanı sıra hemşirelik mesleğinin ücretli emeğini de görünmez hale getirme çabası vardır” dedi.

Share
267 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

isparta mutlu son masaj van mutlu son masaj sivas mutlu son masaj mugla mutlu son masaj kocaeli mutlu son masaj gaziantep mutlu son masaj