istanbul escort

logo

reklam
10 Nisan 2018

MİNİK AYAZ’IN HAYALİ GERÇEK OLDU

ayaz8Adana’da henüz 3 yaşındayken kendisine ‘lösemi’ teşhisi konulan ve 2 yıldan bu yana hastalığına karşı savaşan Ayaz Atalay’ın ‘polislik hayali’ gerçek oldu. Hastalığını unutup, kendisiyle aynı hastanede tedavi gören yaşıtlarına oyuncak dağıtıp, onlara moral vermeye çalışan küçük Ayaz, hastaneden polis aracıyla alınıp emniyete götürüldü, burada Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız tarafından kendisine tarafından hazırlanan, ‘polis kimlik’ kartı verilip, polis üniforması giydirildi. Yıldız, küçük çocuğa çok istediği bisikleti de hediye etti.

SONER KAN

ADANA –Adana’da yüksek ateş nedeniyle kaldırıldığı hastanede kendisine; ‘lösemi’ teşhisi konulan, 2 yıldır Azrail’e adeta meydan okuyan 5 yaşındaki Ayaz Atalay’ın, ‘polislik hayali’ gerçeğe dönüştü. Kendisi gibi lösemi olan yaşıtlarını hastanede odasında ziyaret edip, onlara oyuncak dağıtarak moral veren minik Ayaz, hastaneden polis aracıyla emniyete getirildi, burada kendisine bizzat Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız tarafından ‘polis kimliği’ verilip, polis üniforması giydirildi. Yıldız, küçük çocuğa çok istediği bisikleti de hediye etti.

ayaz7‘AZRAİL’E ADETA MEYDAN OKUYOR

Tuğba ve Kayacan Atalan çiftinin, iki çocuğundan en büyüğü olan Ayaz Atalay, yaklaşık 2 yıl önce aniden fenalaştı. ‘Yüksek ateş’ nedeniyle hastaneye kaldırılan küçük çocuğa burada ‘lösemi’ teşhisi konuldu. Aile, acı haberle adeta yıkıldı. O tarihten bu yana Azrail’e adeta meydan okuyan küçük Ayaz, yaşama da dört elle sarıldı. Hayata sıkı sıkıya tutunan Ayaz, boyundan da büyük işlere kalkıştı.

HASTALIĞINI UNUTTU UMUT VERDİ

Hastalığını unutup, kendisiyle aynı hastanede tedavi gören lösemili çocuklara; oğlunu beynindeki tümör nedeniyle kaybeden ve yaptığı sosyal projelere dikkat çeken gazeteci Kemal Yücel ile birlikte çeşitli oyuncaklar dağıtan Ayaz Atalay, örnek bir davranış sergiliyor. Odasında ziyaret ettiği yaşıtlarıyla sohbet edip, onlara moral vermeye de çalışan küçük Ayaz, yüreğindeki sevgiyle de adeta umut aşılıyor.

ayaz‘POLİSLİK HAYALİ’ GERÇEK OLDU

En büyük hayalinin ‘polis’ olmak olduğunu anlatan Atalay, nerede bir polis memuru görse hemen yanına gidip, onunla fotoğraf çektiriyor. Kemal Yücel’in kendisine hediye ettiği polis üniformasını da üzerinden bir an olsun çıkartmayan Ayaz Atalay’ın, en büyük hayali bir günlüğüne de olsa gerçekleşti. Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, kendi hastalığını unutup, diğer lösemili çocuklar için seferber olan Ayaz’a karşı duyarsız kalmadı.

POLİS ARACIYLA EMNİYETE GİTTİ

Yıldız’ın talimatıyla minik Ayaz, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Semra Kan ve ekibi tarafından polis aracıyla tedavi gördüğü hastaneden alındı. Hiçbir şeyden haberi olmayan küçük çocuk, önce kısa süreli şok yaşadı, sonrasında da 3 yaşındaki kız kardeşi Buğlem Atalay ile birlikte polis aracına binip, sirenler eşliğinde emniyetin yolunu tuttu. Selami Yıldız, makamında ağırladığı Ayaz’a kendi elleriyle polis üniforması giydirdi.

KÖTÜLERLE MÜCADELE EDİN!

Ayaz Atalay’a kendisi için özel olarak hazırlanan ‘polis kimlik kartı’nı veren Yıldız, küçük çocuğun mendi kullandığı telsizden anons yapmasına da izin verdi. Küçük Ayaz da telsizden tüm ekiplere; “Uyuşturucuya geçit vermeyin, kötülerle mücadele edin” anonsunu yaptı. Yıldız, Ayaz Atalay’ın hayalini kurduğu bisikleti de ona hediye etti. Ayaz, emniyet müdürünün makamında kız kardeşini de bisikletinin arkasına bindirip, kısa bir tur attı.

ÇOCUKLARIN SEVGİSİ BİZE GÜÇ VERİYOR

Ayaz’ın, ‘lösemi’ ile mücadele ederken, aynı zamanda da kendisi gibi hasta olan çocuklara oyuncak dağıtıp, onlara moral verdiğini hatırlatan Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, “Ayaz, Adana Emniyet Müdürü olarak, tüm ekiplere; ‘Uyuşturucu ve kötülerle mücadele edin’ talimatı verdi. Hepimiz onun bu talimatına uyacağız. Ayaz, polisleri ve bu mesleği çok seviyor. Ayaz ve tüm çocukların, yüreklerindeki o saf ve samimi duygular, bize büyük bir güç veriyor” yorumunu yaptı.

ÜNİFORMAMI HİÇ ÇIKARTMAYACAĞIM

Ayaz Atalay da polisleri ve polislik mesleğini çok sevdiğini, kendisinin de büyüyünce polis olmak istediğini söyledi. Bir gazetecinin; ‘Peki neden polis olmak istiyorsun?’ sorusuna da küçük çocuk, “Çünkü polisler bizim için var” yanıtını verdi. Polis aracına binip, emniyete geldiği için çok mutlu olduğunu anlatan Atalay, kendisine hediye edilen polis üniformasını da hiç çıkartmayacağını, sokakta arkadaşlarıyla doyasıya bisiklet süreceğini söyledi.

Share
1089 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

isparta mutlu son masaj van mutlu son masaj sivas mutlu son masaj mugla mutlu son masaj kocaeli mutlu son masaj gaziantep mutlu son masaj