istanbul escort

logo

reklam
10 Aralık 2018

İŞKAD: EKONOMİK VİRAJLARDA YERİMİZİ ALMALIYIZ

????????????????????????????????????

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD),  İzmir İş Kadınları Derneği’ni (İZİKAD) ağırladı.

“ORTAK AMACIMIZ KADINLARI GÜÇLENDİRMEK”

Adana Ramada Otel’de buluşan Adana ve İzmirli iş kadınları, ortak amaçlarının kadınları güçlendirmek olduğunu söyleyerek “Girişimci kadın sayısı artarsa ekonomi güçlenir, ekonomi güçlenirse Türkiye güçlenir. Bunun için bireysel değil takım olarak çalışıyoruz.” dediler.

BERMAN MANTI, “EKONOMİDEKİ KADININ FARKINDALIĞINI ARTTIRMALIYIZ”

Girişimci her kadının ekonomiyi güçlendirdiğini söyleyen Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD)Başkanı Berman Mantı, “Öncelikle Adanamıza hoş geldiniz. Burada olmanızdan mutluyuz. Kadını iş hayatına kazandırmaya yönelik her türlü işbirliğini hayati derecede önemsiyor ve tüm gücümüzle destekliyoruz. Kadına dair önemli sorunların giderilmesi için kadının önce kendisi için üretmesi ve ekonomik özgürlüğe kavuşması gerekmektedir. Kadınlarımız finansal bağımlı olmayacak kadar üretken ve yeteneklidir. İşte bu potansiyelin farkındalığını kadınlarımız nezdinde artırmamız ve sistemselleştirmemiz lazım. Bu amaçtan dolayı ülke genelindeki iş kadın derneklerinin birbiriyle entegrasyonu çok önemli. Birlikte adım atacağımız önemli projeler geliştirmeliyiz. Ekonominin bir çok virajında erkek hakimiyeti çok üstün. Artık ekonominin keskin virajlarında kadın girişimcilerin yer almasının ihtiyatlı bir ekonomimin ön şartı ve hedefi olmalıdır.” diye konuştu.

HURİYE SERTER, “BİRLİKTE GÜÇLENMELİYİZ”

Ege kokusunu Adana’da duyduklarını belirten İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Başkanı Huriye Serter, konuşmasında “Bizler başka kadınlar için çalışıyoruz. Hepimiz ekonomi üretiyoruz. Amacımız laf değil, iş üretmek. Birlikte olmak, işbirliği yapmak, birbirimizi güçlendirmek için buralardayız. Mesleki eşleştirme yapalım. Birbirimizden tedarik zinciri oluşturalım. Alış veriş yapalım. Birilerinden bir şeyler beklemeyerek kendi kendimizi görünür kılıp güçlendirelim. İş dünyası kadının gücünü yanına alırsa daha da büyür. Çünkü kadınlarda müthiş potansiyel var. Girişimcilik ruhuyla kadınlar giderek daha da güçlenecektir.” dedi.

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

isparta mutlu son masaj van mutlu son masaj sivas mutlu son masaj mugla mutlu son masaj kocaeli mutlu son masaj gaziantep mutlu son masaj