istanbul escort

logo

reklam

DEMİRSPOR FARKI KAÇIRDI-İsmet R.Selçuk yazdı

 

ismetramazanselcukİsmet Ramazan Selçuk <ismetselcuk01@hotmail.com>

Adana Demirspor, sahasında Eskişehirspor’u 3-1 gibi net bir skorla yendi ama futbolcuların bencilliği yüzünden “tarihi farkı” da kaçırdı.

İlk yarının son dakikalarında Atabey,  karşılaşmanın son anlarında da diğer arkadaşları oyun disiplininden uzaklaşıp, kişisel becerilerini göstermek isteyince Demirspor sadece 3 kez fileleri havalandırabildi. Tersi olsaydı Mavi-Lacivertliler belki de sezonun en farklı galibiyetini alacaktı.

Olmadı.

Bu zihniyetle zaten olamazdı.

Giray Burak Hoca ve ekibi bu meseleye çare bulmalı, futbolcular takım oyunundan uzaklaşmamalı. Futbolun “ekip anlayışı” ile oynanınca neticeye daha çabuk gidileceğini, tribünde taraftara, televizyon başında izleyicilere keyif vereceğini talebelerine ezberletmeli.

***

Demirspor ile Eskişehirspor karşılaşmasında Fair-Play’lik anlara da sahne oldu.

Daha karşılaşmaya saatler kala her iki takımın taraftarı centilmenlik örneği sergilediler. Adana sokaklarında “kol kola” dolaştılar. Aynı lokantada farklı formalarla yemek yediler, içtiler, sohbet ettiler, birbirlerine başarılar dilediler.

Hatta birçok Eskişehirspor taraftarı tribünlerde üzerine Demirspor forması geçirdi, Demirspor atkısını salladı. Yetmedi Adanasporlular’a mesaj verircesine “Adana mavidir, mavi kalacak” sloganını haykırdı. Mavi-Şimşekler de tabi ki buna duyarsız kalmadı.

Özellikle Demirspor ve Eskişehirspor’u destekleyenler aynı anda “iki takım el ele” diye tezahürat yaparak pozitif enerjilerini futbolculara da yansıttı.

Hal böyle olunca sahadaki oyuncular karşılaşma boyunca birbirlerine daha hoşgörülü davrandı. Bilerek sert ve kasti hareketlerde bulunmadı.

Bence bu maç tüm Türkiye’ye örnek gösterilmeli, çekilen görüntüler tüm liglerdeki taraftar gruplarına izlettirilmeli.

***

Pekala!

5 Ocak Stadı’nda her şey güzel miydi?

Elbette değildi.

Çünkü Basın Tribünü’ndeki sorun halen çözülememişti. Sezon başında kaleme almıştım. Bu sorunu yine tekrarlamak istiyorum. 5 Ocak Stadı’nda basın mensupları için ayrılan alanda 3 ayrı televizyon var. Ama hiçbir işe yaramıyor. Çünkü TFF 1. Lig karşılaşmalarını naklen veren yayıncı kuruluş ile anlaşma yenilenmedi. Bu nedenle spor yazarları pozisyonların tekrarını izleyemiyor. Doğal olarak çok sağlıklı yorumlar yapılamıyor.

Bazı arkadaşlarımız Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile bu konuda görüşme yapmış ancak sonuç alınamamış. Yetkililer, “biz stadı kiralıyoruz, bu gibi hizmetler de kiracıya aittir” diyormuş.

O zaman biz de, kiracılara yani Adanaspor ile Adana Demirspor yöneticilerine seslenelim, “skandal ötesi” probleme çözüm önerisi sunalım.

Ey Mehmet Gökoğlu…

Ey Bayram Akgül…

Anlıyoruz ki Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün “bütçesi” maçları şifreli veren yayıncı kuruluşla anlaşmaya yetmiyor(!)

Biraz sizler, uygun görürseniz biraz da bizler, yani basın mensupları katkıda bulunalım meseleyi halledelim. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nü sıkıntıya sokmayalım.

Ne dersiniz?

Var mısınız?

Share
2759 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

isparta mutlu son masaj van mutlu son masaj sivas mutlu son masaj mugla mutlu son masaj kocaeli mutlu son masaj gaziantep mutlu son masaj