istanbul escort

logo

reklam

ÇAMLIK’TA ‘USÜLSÜZLÜK’ İDDİASI…

camlik (1)‘Çamlık’ olarak bilinen Beyazevler Mahallesi’ndeki ağaçlık alanda düzenleme çalışması başlatan Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile Çamlık Kafeterya işletme sahipleri arasında gerginlik yaşandı. Kafeterya işletmecileri ‘şahıs malı’ olarak görünen arsa üzerindeki işletmelerinin kaldırılma girişiminin ‘usulsüz’ olduğunu savundu.

Büyükşehir Belediyesi, daha önce Çamlık Kafeterya’nın hemen karşısındaki ‘Bahçe Kafe’yi arsanın belediyeye ait olduğu gerekçesiyle işletme sahiplerinin iddiasına göre ‘sözleşme’ olmasına rağmen tek taraflı fesihle yıkmış.

camlik (3)Büyükşehir Belediye ekipleri, önceki gün de Çamlık Kafeterya’daydı…

Önceki gün Çamlık Kafeterya’ya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘tahliye’ çağrısı yapıldı. Kafeterya yetkilileri, yapılan işlemin usulsüz ve yasalara aykırı olduğunu öne sürerek bu çağrıya uymadı. İşletmeci ve çalışanlar, ruhsat, kira kontratı ve istenen tüm belgelerin tam olduğunu savunarak belediyenin kendilerini çıkarmaya yetkisi olmadığını savundu.

camlik (2)Kafeterya çalışanları, ASKİ ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çeşitli kazı ve tamirat çalışmalarıyla kafeterya girişini zaman zaman kapattıklarını, geçmiş dönemlerde yapılandırdıkları su borcu bahanesiyle işletmenin suyunu kestiklerini ileri sürerek, ‘mağduriyet yaşadıklarını’ belirtiyor. İşletme sahipleri, yasal yollara başvuracaklarını dile getiriyor.

Share
717 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

isparta mutlu son masaj van mutlu son masaj sivas mutlu son masaj mugla mutlu son masaj kocaeli mutlu son masaj gaziantep mutlu son masaj