istanbul escort

logo

reklam
15 Mart 2018

ALBARAKA TÜRK’TEN 35 MİLYON DOLARLIK  İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI

 


albarakaAlbaraka Türk, Suudi Arabistan’ın petrol dışındaki mallarının ihracatını artırmak ve bu malların ithalatını yapan yabancı firmalara finansman ve sigorta kolaylıkları sağlayan SaudiExport Program (SEP) ile 35 milyon dolar tutarında iş birliği anlaşması imzaladı.Böylece kurumsal müşteriler tarafından, Suudi Arabistan menşeli petrol ve ham petrol harici ürün ithalatı, 375 günden üç yıla varan vade ve rekabetçi fiyatlarla kullanılabilecek.

Sektörde 30 yılı geride bırakan Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk, SaudiExport Program (SEP) ile 35 milyon dolar tutarında işbirliği anlaşmasına imza attı. Albaraka Türk Genel Müdür Başyardımcısı Turgut Simitçioğlu, Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı MalekKhodrTemsahve SEP Genel Müdürü Mr. Ahmed Al-Ghannam tarafından 14 Mart 2018 tarihinde imzalanan bu iş birliği ile birlikte kurumsal müşteriler tarafından, Suudi Arabistan menşeli petrol ve ham petrol harici ürün ithalatı 375 günden üç yıla varan vade ve rekabetçi fiyatlarla kullanılabilecek.

Bir yıldan üç yıla kadar vade imkanı

Bu işbirliği ile, küçük ve orta ölçekli müşterilerine, maliyeti düşük orta ve uzun vadeli borçlanma imkânı sağlayan Albaraka Türk, anlaşma kapsamında Suudi Arabistan’dan ithalat yapan Türk firmalarına; tüketim ve bozulmayan gıda malzemeleri ve endüstriyel hammaddeler için bir yıla kadar; uzun ömürlü bozulmayan gıda malzemeleri, tüketim malzemeleri, işlenmiş ürünler ve yedek parçalar için üç yıla kadar vade imkanı tanımaya devam edecek.

Dış ticaret hacmine de olumlu katkı sağlayacak

Albaraka, 2008 yılında Suudi Arabistan’ın petrol dışındaki mallarının ihracatını arttırmak ve bu malların ithalatını yapan yabancı firmalara finansman ve sigorta kolaylıkları sağlamak üzere kurulmuş olan SaudiExport Program (SEP) ile 5 milyon USD limitle başlayan ve iki kurum arasında 10 yıldır devam eden özverili ilişki, 35 milyon USD tutarındaki bu yeni anlaşma ile pekiştirilmiş oldu. İmzalanan bu anlaşmanın, aynı zamanda Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki dış ticaret hacminin artırılmasına da katkı sağlaması bekleniyor.

Share
1408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

isparta mutlu son masaj van mutlu son masaj sivas mutlu son masaj mugla mutlu son masaj kocaeli mutlu son masaj gaziantep mutlu son masaj