istanbul escort

logo

reklam
14 Aralık 2018

ADANALI YAZARDAN ‘İLK TÜRKLER’ KİTABI

ilkturklerAdanalı yazar Cihan Alkan’ın 7. Kitabı “İlk Türkler” çıktı.

Tarihi seven,okuyan, araştıran ve bunu okuruyla paylaşan yazarlardan olan Cihan Alkan, “Tarih bir milletin hafızasıdır aynı zamanda. Hafızasını unutan bir insan nasıl ki geçmişe dair hiçbir şey hatırlamıyorsa, hafızasını kaybeden milletler de geçmişlerini unuttukları için geleceklerine yön veremezler” görüşünü dile getiriyor.

Cihan Alkan daha önce yazdığı onlarca esere bir yenisini ekledi. Alkan, bu kez de “İlk Türkler” adlı eseri ile okurunun karşısına çıktı. Alkan, okurunu, Türk tarihinin devirlerinde gezdiriyor, Türk insanının engin hoşgörüsü ve şaşmaz adaletiyle tanıştırıyor. Alkan okuru, ecdadının güzel meziyetlerini hatırlama imkânı sunuyor.

Yazar Hakkında

1983 yılında  Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğan Cihan Alkan,ilk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladı.Yükseköğrenime 2001 yılında Niğde Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümüne yerleşerek başladı.Bu bölümden 2005 yılında mezun oldu.Tarih alanında yaptığı çalışmalar ile tanınan yazar,on yılı aşkın süredir öğretmenlik yapmaktadır.Evli ve üç çocuk babası olan yazarın farklı yayınevlerinden çıkmış yedi kitabı  bulunmaktadır.

Eserleri

1-Türklerin Ortadoğu Hakimiyeti (2016)

2-Türkistan Tarihi ve Medeniyeti (2017)

3-Bozkırdan Uygarlığa Türklerin Serüveni (2018)

4-Tarihe Yolculuk  (Çocuk Kitabı-2018)

5-Türk-İslam Bilginleri (2018)

6-İlk Türkler (2018)

7-Osmanlı’dan Hikayeler (2018)

Share
658 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

isparta mutlu son masaj van mutlu son masaj sivas mutlu son masaj mugla mutlu son masaj kocaeli mutlu son masaj gaziantep mutlu son masaj